Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Realizowane projekty Tutoring szkolny

Tutoring szkolny

Email Drukuj PDF

TUTORING SZKOLNY w naszej szkole.

W ramach ogólnopolskiego projektu pn. "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole", nauczyciele z naszej szkoły realizują innowację pedagogiczną tutoring szkolny wychowawczo-rozwojowy. W ramach innowacji w roku szkolnym 2017/2018 tutoringiem objęci są uczniowie klas I-III

Do pracy w charakterze tutora nauczyciele przygotowywali się poprzez uczestnictwo min. w kursach. Zajęcia wzbogaciły nauczycieli o metodę pracy tutorskiej przygotowując ich do  pracy w oparciu o założenia pedagogiki dialogu.

Program i harmonogram Kursu:

 • Wprowadzenie w tutoring i pedagogikę dialogu.
 • Budowanie relacji w środowisku szkolnym, współpraca z rodzicami.
 • Rozpoznawanie mocnych stron ucznia i ich wykorzystanie w pracy tutorskiej.
 • Wyznaczanie celów tutoringu oraz budowanie planów i programów ich osiągania.
 • Towarzyszenie i monitorowanie realizacji planów i ścieżek rozwoju ucznia.
 • Informacja zwrotna i autorefleksja w tutoringu. Ewaluacja pracy ucznia – ewaluacja pracy tutora.
 • Kreatywność tutora i jego wychowanka
 • Wartości w pracy tutora - wychowawcy etyka pracy tutora.

  Więcej o projekcie >>>

  Ulotka