Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Realizowane projekty Ogólnołódzki projekt "Dziecięca Bajkowa Łódź"

Ogólnołódzki projekt "Dziecięca Bajkowa Łódź"

Email Drukuj PDF

Projekt interdyscyplinarny "Dziecięca Bajkowa Łódź”.

Uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami Dorotą Szczygłowską, Moniką Janowską, Małgorzatą Jończyk w roku szkolnym 2016/2017 biorą udział w ogólnołódzkim projekcie "Dziecięca Łódź Bajkowa". Jest to działanie podejmowane przy współpracy z ŁCDNiKP. W ramach projektu w naszej szkole odbyły się zajęcia modelowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej prowadzone przez Monikę Janowską i Małgorzatę Jończyk, w których uczestniczyli metodycy, nauczyciele z innych szkół, rodzice uczniów. Nauczyciele klas drugich (Dorota Szczygłowska, Monika Janowska, Małgorzata Jończyk), zorganizowali wycieczki "Szlakiem Bajkowej Łodzi”, podczas których, uczniowie poznali łódzkich bohaterów bajkowych pomników. Uczniowie wiedzą, że najstarszym pomnikiem jest Miś Uszatek, a najmłodszym - Ferdynand Wspaniały. Przy każdym pomniku na specjalnych kartach zbierali pieczątki, które pozwolą im zdobyć odznakę turystyczną. Uczniowie  podczas zajęć lekcyjnych poznawali historię naszego miasta.

20 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W tym dniu zorganizowano konkurs wiedzy o pomnikach oraz odbyło się uroczyste wręczenie odznak PTTK.