Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home ZHR Nadanie Sztandaru 62 Łódzkiej Drużynie Harcerek „OSTOJA” im. Helenki Wiernik - Dąbrowskiej

Nadanie Sztandaru 62 Łódzkiej Drużynie Harcerek „OSTOJA” im. Helenki Wiernik - Dąbrowskiej

Email Drukuj PDF

Nadanie Sztandaru 62 Łódzkiej Drużynie Harcerek „OSTOJA” im. Helenki Wiernik - Dąbrowskiej.

W dniach 13 – 15 stycznia 2012 roku w murach SP 169 w Łodzi odbyła się uroczystość Nadania Sztandaru 62 Łódzkiej Drużynie Harcerek „OSTOJA” im. Helenki Wiernik - Dąbrowskiej.

Z tej okazji odbyła się harcerska gra terenowa na terenie Osiedla Złotno, w której wzięło udział ok. 100 harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgu Łódzkiego. Strategiczna gra terenowa „Akcja HAL 2012”, patrole biorące udział w grze były mieszane (pochodziły z róznych środowisk) gdyż celem organizatorów było wzajemne poznanie się i integracja. Gra polegała na zdobywaniu atrybutów i sprawności poprzez wykonywanie ciekawych zadań.
Po zakończeniu zmagań terenowych odbył się uroczysty apel nadania Sztandaru, w którym uczestniczyli wszyscy uczestnicy biwaku oraz zaproszeni goście między innymi pani dyrektor Elżbieta Miętus, wicedyrektor Agata Piechna, Instruktorki i Instruktorzy ZHR, sponsorzy. Sztandar wręczyła komendantka Łódzkiej Chorągwi Harcerek hm. Justyna Kralisz.

Po oficjalnej części można było odwiedzić „Muzeum” w którym znajdowała się wystawka zdjęć, dokumentów i pamiątek drużyny. Było również kino „Sojusz”, w którym wyświetlany był film „Czarne Stopy”. Po zwiedzaniu wystawki odbył się obrzędowy kominek. W niedzielę podczas Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela odbyło się poświęcenie i pobłogosławienie Sztandaru.