Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Niecodzienne wydarzenia Spotkanie z polskimi serialami

Spotkanie z polskimi serialami

Email Drukuj PDF

SPOTKANIE Z POLSKIMI SERIALAMI

To hasło przewodnie pikniku 2022 roku, którego organizatorami była społeczność szkolna SP 169 w Łodzi i Stowarzyszenie Złotno jest Fajne.

Dzień pikniku był wyjątkową okazją do spotkania i wspólnej zabawy uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności oraz przedstawicieli władz. W tym roku gościliśmy: Artura Dunina Senatora RP, Annę Rabiegę Radną Sejmiku Wojewódzkiego, Marcina Gołaszewskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, Małgorzatę Moskwę-Wodnicką Wiceprezydent Miasta Łodzi, Karolinę Kępkę i Damiana Raczkowskiego - Radnych Rady Miejskiej w Łodzi, Marcina Derengowskiego Zastępcę Dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Łodzi, ks. Stanisława Haładaja – Proboszcza Parafii pw. Jana Chrzciciela, Kacpra Gorczycę Przewodniczącego Rady Osiedla Złotno oraz Dominka Tylmana Przewodniczącego Rady Rodziców SP nr 169 w Łodzi.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi, znów mogliśmy się bawić we wspaniałej atmosferze. Bogaty program festynu oraz tęsknota za wspólnymi spotkaniami sprawiło, że cała szkoła wypełniła się tłumem ludzi. Takiej frekwencji dawno nie odnotowaliśmy. Stoiska serialowe i występy uczniów w konwencji polskich seriali sprawiły wszystkim wiele radości. W Kawiarence Serialowej królowały słodkości. Prowadzone były także zabawy ruchowe (gry podwórkowe i tor przeszkód). Nauczyciele wspólnie z uczniami odśpiewali piosenkę Michała Szczygła „Spontan”, a Zespół Koła Gospodyń Wiejskich Stare Złotno, wspólnie z naszymi uczennicami z Ukrainy piosenkę „Hej Sokoły”. Wielkie brawa otrzymał Daniel z Ukrainy, który pięknie zagrał na trąbce utwory „Czerwona Kalina” i „Vabank”.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu: Klubowi Tańca Sportowego Jaszczur, Szkole Językowej Be Smart, MPO Łódź - sekcji edukacja, Straży Miejskiej w Łodzi, Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź - Stare Złotno, III Komisariatowi Policji w Łodzi Kołu Gospodyń Wiejskich Stare Złotno, Radzie Osiedla Złotno.

Szczególnie dziękujemy wszystkim mamom (tatusiom również), babciom, ciociom, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście Wam - gościom, którzy przybyliście na nasz festyn.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok. Do zobaczenia.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII>>>