Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Biblioteka w szkole SPOTKANIE Z PISARKĄ

SPOTKANIE Z PISARKĄ

Email Drukuj PDF

 

Spotkanie z pisarką

12 października 2021 r.  naszą szkołę odwiedziła Monika Kowaleczko-Szumowska - pisarka i tłumaczka z języka angielskiego. Pani Monika Kowaleczko-Szumowska jest autorką książek dla dzieci, które można również wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. W tym roku z pisarką spotkali się uczniowie klasy 3a, którzy poznali książki zacnego gościa dzięki akcji czytelniczej przygotowanej przez wolontariuszy z klasy 7c. W czasie spotkania autorka opowiadała o swojej pracy nad gromadzeniem materiałów do książki "Fajna Ferajna", która opisuje losy dzieci w czasie Powstania Warszawskiego. Pisarka namawiała dzieci do spisywania historii rodzinnych i wspomnień, aby uchronić je przed zapomnieniem. W czasie spotkania można było zdobyć autograf pisarki i dopytać o tajniki pracy pisarza.